



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 28 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 669
Distributors
pcbx
Unit Price$2.71013
Ext.Price$2.71013
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.71013 | $2.71013 |
| 10 | $1.10115 | $11.01150 |
| 25 | $1.05864 | $26.46600 |
| 50 | $1.01777 | $50.88850 |
| 100 | $0.97847 | $97.84700 |
| 300 | $0.94069 | $282.20700 |
| 500 | $0.90437 | $452.18500 |
| 1000 | $0.86946 | $869.46000 |
